Poprzenia strona...
Wiadomości


Fundacja "Kierowca Bezpieczny"

Podsumowanie kampanii
"Boże Narodzenie bez wypadków"

21 lutego b.r. w Zespole Szkół w Rogóżu(gmina Lidzbark Warmiński) odbył się dzień bezpieczeństwa ruchu drogowego, podsumowujący kampanię społeczną fundacji Kierowca Bezpieczny prowadzoną w powiatach Warmii i Mazur pod hasłem "Boże Narodzenie bez wypadków".  

W wydarzeniu wzięła także udział delegacja nauczycieli i młodzieży ze szkół obwodu kaliningradzkiego. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z  zagrożeniami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prezentację umożliwił symulator dachowania i alkogogle. Uczestnicy otrzymali także  specjalne polsko-rosyjskie ulotki promujące bezpieczną jazdę. Szczególne wrażenie na uczestnikach zrobiły próby w symulatorze dachowania.  Samochód umieszczony na specjalnej platformie jest w stanie wykonać obrót o 360 stopni wokół własnej osi. Urządzenie to w bezpieczny sposób pokazuje, co dzieje się z pasażerami podczas dachowania pojazdu. „To niesamowite wrażenie, raptem traci się kontrolę nad rzeczywistością” -  stwierdził Stanisław Piasecki, zastępca wójta gminy Lidzbark Warmiński.  „Po takim przeżyciu człowiek uświadamia sobie, jak istotne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.” Wójtowi wtóruje Pani  Brygida Małeć, dyrektor Zespołu Szkół w Rogóżu „ Na własnej skórze Można przekonać się, jak ważne  jest odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów w aucie oraz to, żeby noga na gazie była zdecydowanie lżejsza".

Dzień bezpieczeństwa drogowego zakończył poczęstunek  przygotowany  przez Piekarnię Tyrolską

Organizatorem wydarzenia był  WORD Olsztyn, Fundacja Kierowca Bezpieczny, Zespół Szkół w Rogóżu ,  Gmina Lidzbark Warmiński i Piekarnia Tyrolska.

 

 © Fundacja "Kierowca Bezpieczny"Poprzenia strona...

Na górę strony...

 Wystawa Mleczko & Hołowczyc ''Bądź bezpiecznym kierowcą'' http://www.partnerstwodlabezpieczenstwa.pl Akcja Krzyś Krzysztof Hołowczyc [www.holek.pl]
Hołowczyc Management [www.holowczyc.pl]
Prawo jazdy [www.prawojazdy.pl]
Krajowa Rada Bezpieczństwa Ruchu Drogowego [www.krbrd.pl] MIVA Polska [www.miva.pl]
Sponsoring Expert - badania efektywności sponsoringu